Jump to content

mmtomova

Препоръчани публикации

Здравейте,имам следния проблем:

На контрагент X съм задала собствена цена.Когато отида на продажби към този контрагент всички цени на артикулите ми излизат с неговите собствени цени,с изключение на един.Какъв може да е проблема.Проверила съм- зададена е цена/собствена/ за този контрагент,а при продажба излиза примерно продажна цена 1.Моля за малко помощ.

Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

опитайте да изтриете и да въведете отново цената за този артикул и клиент. Ако това не реши проблема ще търсим друга причина.

Евентуално ще Ви помоля да предоставите информация за това, дали номенклатурният код на проблемния артикул съдържа някакви специални знаци.

 

Поздрави.

Link to comment
  • Администратор

Добре, в такъв случай ще проверя за други възможни причини и ще Ви пиша отново.

 

 

Link to comment
  • Администратор
Можете ли да ми кажете каква точно е собствената цена на клиента за този артикул, както и каква е активната ностройка за точността за работа с продажни цени (брой знаци след десетичната запетая)? Имам предвид, че ако цената е например 0.001, а настройката е за работа с максимум 2 знака след десетичната запетая, програмата ще закръгли цената до 0 и това ще доведе до прилагане на стандартната продажна цена за този артикул.
Link to comment
Здравейте,цената за този контрагент е 13.02 ,а настройката на програмата ми е за работа до 2 знака след десетичната запетая.Значи проблема не е там.Интересна работа :unsure:
Link to comment
  • Администратор

Явно има някакъв проблем, но тъй като засега не успявам открия причината и той не се проявява в тестовата ми база данни, ще Ви помоля, ако е възможно да ми изпратите архив на базата данни, за да направя по-обстойни тестове с реалните данни. Разбира се, конфиденциалността е гарантирана.

 

Ако това представлява проблем, бих могъл да продължа да търся причината и по други начини, но така или иначе изглежда, че става въпрос за нещо, което е специфично за данните, с които работите, така че това ще е най-бързият начин да се открие проблема.

 

Поздрави.

Link to comment
  • Администратор
  • Администратор

Здравейте отново,

след като прегледах архива, който ми изпратихте, установих следното:

 

1. За въпросния клиент имате два почти идентични записа - единият като клиент, а другият - като доставчик. Тъй като имената им се различават единствено по това, че при доставчика има интервали преди и след тирето, а при другия няма, погрешка сте присвоили специалната цена на някои от артикулите вместо на клиента - на доставчика с това име.

 

2. И като следствие от горното, при продажба Вие избирате от списъка на клиентите записа, който е зададен като клиент, но тъй като, както стана ясно, погрешка специалната цена за някои от артикулите е присвоена не на клиентския запис, а на доставчика, изглежда сякаш програмата не може да намери специална цена за този клиент и за тези артикули. Всъщност това е точно така - специалната цена не може да бъде намерена, тъй като макар и имената да са сходни, двата записа са съвсем различни и вътрешно за програмата се представят и разграничават чрез цифров код, който не се вижда на екрана.

 

3. Проблемните артикули са повече от един. Това са артикулите с кодове: 159, 216, 280, 308, 309, 395 и 396.

 

В крайна сметка можете да редактирате всеки един от тях, като изтриете присвоената цена за записа на доставчика и я създадете като цена на клиента с това име. Това ще реши проблема.

Също така Ви съветвам, ако е необходимо един контрагент да е едновременно и клиент и доставчик, да не създавате два отделни записа, а просто да поставяте отметка както в полето "доставчик", така и в полето "клиент", за да можете да виждате същия контрагент в списъците на клиентите и на доставчиците. В противен случай се получава ненужно дублиране, което може да Ви подведе, както в този случай.

 

Поздрави.

 

 

Link to comment

Благодаря ви много за помощта и се извинявам за загубеното ви време.

Ще ви попитам нещо извън темата:През януари ми изтича абонамента,колко ще ми струва да се абонирам за още една година?Благодаря ви още веднъж.Програмата ви е чудесна.Поздравявам ви

Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

цената за подновяване на абонамента е посочена в актуалната ценова листа в сайта.

 

Поздрави.

Link to comment

Присъедини се към разговора

Можеш да публикуваш сега, а да се регистрираш после. Ако имаш акаунт, Влез сега за да публикуваш със своя профил.
Забележка: Преди да се покаже, публикацията ще бъде прегледана от модератор.

Гост
Отговорѝ в тази дискусия...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...