Jump to content

pi_ko

Препоръчани публикации

  • Администратор

Здравейте,

принципно може да се помисли за някакво подобно решение. Благодаря Ви за предложението.

Бих искал само да уточня, че ако целта е разграничаване на това, с кой обект се работи в момента, подобна възможност има и сега - наименованието на обекта се изписва в скоби в лентата с наименованието на програмата/прозореца (в най-горната част на екрана). Така например в "Продажби" наименованието ще бъде:

 

STOREHOUSE PRO - ПРОДАЖБА (В ОБЕКТ: основен склад)

 

Ако е избран друг обект, ще се изпише неговото име. Това важи и за останалите модули, така че докато издавате документи да знаете с кой обект работите в момента.

 

Поздрави.

Link to comment
  • 1 month later...
Определено трябва да се помисли за някакво разграничаване(поне за мен),и то визуалната разлика да бъде ОЧЕВАДНА.Днес се спуках да трия и въвеждам документи от склад на склад.Може например името на обекта да излиза с прозрачност на целия екран,при всяка операция.Или фона да е цветен на складовете различни от основния......или друго.Което е най лесно за изпЪлнение ,но да е ОЧЕИЗВАДНО :D
Link to comment
  • Администратор

Ще видя какво може да се направи по въпроса :)

 

Поздрави.

Link to comment
  • 2 months later...
  • Администратор

Разбирам мотивите Ви, но не мисля, че точно това е начинът да се предпазите от подобни грешки. От една страна това ще наруши интерфейса на програмата, ако щете дори в чисто естетически смисъл, а и не съм съвсем сигурен, че след добавянето на такова цветово разграничение няма да се допускат грешки отново. Още не съм измислил по-подходящ допълнителен начин за индикация освен вече предвидените (а такива има два), но когато го измисля, можете да сте сигурни, че ще се добави в програмата.

 

Във всеки случай, ако често допускате подобни грешки това и сега може много лесно да се предотврати. Необходимо е да си създадете по един потребителски акаунт в програмата за всеки от обектите, от името на които ще работите, след което за всеки акаунт трябва да предоставите достъп за работа само с точно определения му обект. По този начин няма да е възможно да се допусне грешка от такова естество. Разбира се, акаунтите не трябва да са администраторски, тъй като при тях подобни ограничения няма.

 

Поздрави.

Link to comment

Присъедини се към разговора

Можеш да публикуваш сега, а да се регистрираш после. Ако имаш акаунт, Влез сега за да публикуваш със своя профил.
Забележка: Преди да се покаже, публикацията ще бъде прегледана от модератор.

Гост
Отговорѝ в тази дискусия...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...