Jump to content

mitac

Препоръчани публикации

Здравейте,

 

подкарах безпроблемно StoreHouse Lite под Linux (с wine). Всичко работи перфектно, има само един проблем - при печат излиза само таблицата. Нещо такова:

 

 

Текста липва. Може би ми липсва някакъв шрифт...

 

Програмата е чудесна, ако разрешим този малък проблем, веднага скачам на Pro-то :)

 

Поздрави!

Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

за съжаление не мога да Ви кажа как да се справите с проблема, тъй като тази версия на програмата e предназначена за работа под Windows и съответно не е тествана за съвместимост с Linux.

 

Възможно е в случая да става въпрос за нещо, което е свързано с конфигурацията на печатащото устройство или начинът, по който WINE интерпретира кода за Windows, но ми се струва, че проблемът не е в липсата на шрифт. Шрифтът иначе е стандартен - Arial, но както се вижда и от предоставеното от Вас екранно копие, заглавието се отпечатва нормално, а то използва същия шрифт.

 

Наистина съжалявам, че не мога да помогна в този случай. Имам определени планове за започване на разработка на самостоятелна версия за Linux/Unix, но засега няма нищо готово, а да препоръчвам (още по-малко пък да продавам) версия за Windows като работеща под Linux, ми се струва, че няма да е особено коректно.

 

Поздрави,

Иван Тодоров

 

P.S. във всеки случай и аз съм любопитен за причината за този проблем. При първа възможност ще се опитам да проуча на какво точно се дължи и тогава, ако достигна до някакъв положителен резултат, ще Ви пиша отново. Ако това доведе до някаква възможност за успешно отпечатване на документи и под Linux, то тогава това би било добре за мнозина, предполагам...

Link to comment

Благодаря Ви!

 

P.S. Ами да, за какво да плащаме 160лв. Windows лиценз :) Пък и всичко друго е 6 - бързо работи, не е забивала - все едно си под Win.

 

Не е от печатащото устройство - пробвах 2 принтера с различни драйвери, а иначе програмата си засича принтера и си печата, както излиза на превюто.

Link to comment
  • Администратор

Като гледам скрийншота, имам някакви смътни подозрения, че е възможно по някаква причина текста да се припокрива от таблицата, което принципно е странно, тъй като клетките са прозрачни (с изключение на първия ред, който трябва да има сив фон). В момента обаче не разполагам с отделна машина с инсталиран Linux, и затова няма да мога веднага да направя някакви проби. Ще се погрижа обаче да подготвя такъв компютър в скоро време и тогава вече ще знам със сигурност, дали това е проблемът. В краен случай може да опитам и с някоя Live дистрибуция... Между другото, с коя версия на Ubuntu работите?

 

Link to comment

Скрийншота е на Ubuntu 7.10, иначе съм тествал и на Xubuntu 7.10

 

Live CD-то мисля няма да успее да инсталира wine.

 

Подхождам по следния начин: Инсталирам wine от Synaptic-a, в терминал wine sh-0.12.2-lite.exe - инсталира се, слага си шорткът на десктопа и работи :)

Link to comment
  • Администратор

Да, благодаря много... Вероятно ще инсталирам същата версия на Убунту и ще направя тестовете върху нея.

 

Link to comment
  • 4 months later...
  • Администратор

Програмата би трябвало да работи нормално под Линукс, в емулация на WINE. Разбира се, гаранция за това няма, тъй като продуктът е проектиран да работи под Windows, а версия специално за Linux все още няма.

 

Поздрави.

Link to comment
Програмата би трябвало да работи нормално под Линукс, в емулация на WINE. Разбира се, гаранция за това няма, тъй като продуктът е проектиран да работи под Windows, а версия специално за Linux все още няма.

 

Поздрави.

А доколко е възможно базата да работи под Линукс а изпълнимата част да си остане под Windows? Става въпрос и за PRO/Lite варианта.

Link to comment
  • Администратор

Предвид това, че софтуерът, който управлява базата данни е интегриран в самия продукт, от гледна точка на StoreHouse няма никакво значение, дали базата ще е разположена върху Windows или Linux-базирана машина. Важно е единствено клиентското приложение да е в състояние да я зареди и самото то да се стартира. Така че на практика отговорът е да, няма проблем базата да се намира и под Linux.

 

Дори има случаи, при които това е за предпочитане, тъй като е възможно от една относително стара и евтина машина с инсталиран Линукс, да се изгради ефикасен файлов сървър, който да обслужва без каквито и да е затруднения множество потребители на StoreHouse PRO, работещи върху обща база данни, разположена в него.

 

 

Link to comment
  • 1 year later...

Здравейте!

От няколко дни се опитвам да пусна програмата с wine. Имах сериозни проблеми с кирилицата, но реших проблема с:

 

env LANG=bg_BG.UTF-8 WINEPREFIX="/home/vihren/.wine" wine "C:\Program files\itss\Storehouse\Storehouse.exe"

 

Този ред представлява командата на launcher на работния плот.

 

 

На пръв поглед програмата работи. Единствения по-сериозен проблем, който забелязах е, че филтъра по групи не работи много добре. Изразява се в следното: Има две опции за избиране на групи - самостоятелно или с всички подгрупи. Точно тук е проблема. Функцията да избира и всички подгрупи не работи. Работи само единичното избиране на групите.

 

 

Искам да попитам за друго. При стартиране в конзола на горната команда (за да следя изходните съобщения), се изписват следния ред:

 

fixme:ntdll:NtLockFile I/O completion on lock not implemented yet

 

В последствие не видях да пречи на работата на програмата. Разтърсих се из интернет и се оказа, че хората пускат и други програми с тази грешка, която не пречи на работата им. По-важното е следващия ред, който се появява:

 

fixme:treeview:TREEVIEW_StyleChanged tried to disable checkboxes

 

Появява се при натискане на бутона "Стоки", който показва списъка със стоките на създадената база данни. В последствие видях в интернет, че грешката идва от неправилна/липсваща/неизпълнима (за wine) инструкция към comctl32.dll (comctl32.ocx).

 

Мисля, че проблема може да бъде решен ако се приложат тези файлове с програмата и се инсталират в windows/system при инсталация, а след това се регистрират с regsvr32. За последното твърдение не съм сигурен, но при желание може да бъде изпробвано от екипа.

 

Същата грешка се появява и при всички справки, свързани с частта от базата данни, описваща "материалите". При справки отнасящи се до клиенти не се генерира грешка.

 

Печатането на документи от програмата изглежда да е наред. Не мога да кажа дали има проблем с таблиците, какъвто описа колегата, тъй като имам малко проблеми с донастройката на принтера, но при първа възможност мога да напиша.

 

Бих се радвал да разбера как се държи платената версия на програмата под wine, когато работи с мрежова база данни, за да преценя дали ще може да свърши работа във фирмата.

 

Благодаря предварително!

 

П.П. Използвам wine-1.1.31 на ubuntu 9.10.

Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

опасявам се, че употребата на програмата под операционни системи, различни от посочените в изискванията за работа на продукта, не е нещо, което като автор на програмата бих насърчил. Естествено е съвместимостта на продукта с WINE да е ограничена или на моменти дори невъзможна, тъй като версията е предназначена за използване под Windows и всички тестове се извършват само с Windows. Това се отнася както за LITE, така и за платената PRO версия.

 

Поздрави.

Link to comment
  • 1 month later...

Здравейте,

Аз съм с UBUNTU 9.04, със StoreHouse Lite, пуснах и да работи кирилицата, но пак ми остана проблема с разпечатването на фактурите. Цялата информация при отпечатване застава в горната част на листа.

Ако някой се е справил с проблема, ще съм му благодарен да одари едно рамо.

Благодаря.

Link to comment
  • 1 year later...
Здравейте, от 2 години ползвам LITE версията на програмата. Много ми се иска да бих могъл да я подкарам коректно и на линукс. Съжалявам , но съм много против уиндоса не ми се иска да го ползвам сега съм принуден по простата причина , че вашата програма не работи на линукс а така много ми харесва. Моля ви направете нещо по въпроса!
Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

напълно разбирам мотивите Ви, но засега наистина не съм в състояние да предложа самостоятелна версия на продукта за Linux, а пък употребата му в емулатор, както става ясно и от горните публикации, е далеч от препоръчителна и причините за това, смятам, са до голяма степен извън моя контрол. Ако, все пак, това е някакъв евентуален компромисен вариант за Вас, бихте могли да инсталирате Windows във виртуална среда на VirtualBox (или друга система за виртуализация) под Linux, и от там вече да стартирате Windows приложенията, които ползвате.

 

Поздрави.

 

Добавено: Междувременно, действително изтеглих актуална версия на Ubuntu Linux и инсталирах в нея StoreHouse LITE. Да, виждам какъв е проблемът с отпечатването на документите в емулатор и като цяло съм доста учуден, че програмата въобще работи, при това доста прилично, по този начин. Ето защо при първа възможност ще опитам да направя нещо по въпроса, така че същото приложение да може да се използва пълноценно и под Linux. Все пак, не очаквайте чудеса и не приемайте намерението ми като твърд ангажимент с някакви конкретни срокове. При някакво развитие ще имам грижата да го споделя в тази тема (а междувременно темата се затваря до постигане на някаква промяна). Желая Ви успех!

Link to comment
  • 3 years later...

За тези, които искат да ползват програмата под Линукс посредством WINE.
Историята:
Брат ми ползва безплатната версия и понеже компютъра, който му е за това е старичък, не върви нещо повече от Windows XP, който както знаем, спряха от поддръжка. Дори от ноември 2012 всички ъпдейти за него го скапват допълнително. Все пак го преинсталирахме, инсталирах му и един Linux, за всеобщи нужди.
Линукса е  Crunchbang, производен на  Debian. Лека среда, минимално потребление на ресурси.

Storehouse се инсталира без проблеми с помощта на WINE, но когато стартирахме програмата, нищо не се разчиташе, защото имаше проблеми с кирилицата.
Как беше решено това:
Изпълнява се в конзолата или терминален прозорец командата

sudo apt-get install ttf-mscorefonts-installer
Това инсталира шрифтове, ако не ги е имало.
Ще пита за администраторска парола и няма да излизат никакви символи, докато тя се въвежда.

След това се изпълнява
sudo dpkg-reconfigure locales
Излиза нещо като меню, от което със space клавиша на клавиатурата се избират
bg_BG.CP1251 и
bg_BG.UTF-8
след което със бутон Tab се отива на ОК за да се запазят промените.
След това ще пита за локализация по подразбиране и аз го оставих на US. Би трябвало, ако системата е с интефейс на английски.

Това е всичко. Тези настройки би трябвало да работят на всяка Линукс система производна на Дебиан или Убунту.

 

Ако темата не е за тук, я преместете където е редно и моля, направете така, че да е видна за всички, без да се ровят.

Редактирано на от Виктор
Link to comment
Гост
Дискусията е затворена. Вече не може да се отговаря в нея.
×
×
  • Create New...