Jump to content

Заявки с цени


sanista

Препоръчани публикации

Здравейте!

В ръководството пише:

"Не на последно място, PRO версията предлага възможност за издаване и на заявки с цени (вместо само с количества, както е в LITE версията)."

 

При мен обаче заявката излиза само с количества. Как да задам опцията за цени? Не открих такава възможност в "Настройки". Когато избера артикул излиза прозорец, в който задавам количеството, там има поле за цена, което обаче е сиво и със стойност "нула". Не може и ръчно да се въведе цена.

Аз ли нещо не съм настроил както трябва? Изпращам Ви снимка на екрана при работа с модул "заявки".

 

Поздрави!

post-346-1212148913_thumb.png

Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

за да издадете заявка с цена, в модул "Заявки" е необходимо да кликнете на бутона "нова заявка" и от падащото меню да изберете "Заявка с цени" или директно да използвате клавишната комбинация Ctrl+F7.

 

Поздрави.

Link to comment

Благодаря и съжалявам за безпокойството!

Изобщо не се сетих да натисна този бутон, защото избирайки "Операции"=>"Заявки" вече ми се отворил прозорец с нова такава. Търсих дори в потребителските права за достъп, но не се сетих да натисна бутон, който ще ми извади очите! :rolleyes:

Още веднъж благодаря и извинявайте за отнетото време!

Link to comment
  • Администратор

Извинявам се, но ще задам още един въпрос.

Току що приключих с една заявка и виждам, че всичко е сметнато и сумирано без ДДС, а реално като пращам някой до доставчика ще трябва да се плати и ДДС-то. Има ли възможност да има отделен ред или колона с ДДС-то и общата сума, тъй-като трябва да се смятат на ръка. Все пак когато се изготвят няколко заявки накуп ще е по-лесно и удобно да се направи сметка и на сумите, които трябва да се отделят и извадят от касата за деня.

 

Поздрави!

Link to comment
  • Администратор

Да, определено в това има резон. Ще добавя такава възможност в следващата версия.

 

Link to comment
  • 1 year later...

Здравейте!

При изготвянето на заявките има две полезни неща и това са редовете за забележки. Един път срещу всеки артикул и втори път обща забележка за цялата заявка. Това са полезни опции, но за съжаление са само екранни, т.е. не се отпечатват, което автоматично ги обезсмисля. Има ли възможност тези полета да се отпечатват? Дори и с ограничение на броя символи до 200-250 примерно?

Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

тъй като тези полета по принцип са предвидени за вътрешна употреба, те не се отпечатват. Ако е необходимо да се допише някаква забележка, това може да стане и директно в полето за наименование на артикула - програмата го позволява. В бланката на заявката просто няма достатъчно място и за отпечатване на забележки в допълнителна колона. Тази тема обаче ме подсеща, че съм пропуснал да добавя в модул "Заявки" възможността за отпечатване и на сумата с ДДС, която сме разисквали по-горе, така че смятам да се заема с това.

 

Поздрави.

Link to comment

Присъедини се към разговора

Можеш да публикуваш сега, а да се регистрираш после. Ако имаш акаунт, Влез сега за да публикуваш със своя профил.
Забележка: Преди да се покаже, публикацията ще бъде прегледана от модератор.

Гост
Отговорѝ в тази дискусия...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...