Прехвърляне към съдържание

Снимка

Собствена цена

модул продажби продажни цени

• Влезте, за да отговорите
12 отговора на тази тема

#1 mmtomova

mmtomova

Редовен потребител

• Лицензирани потребители
  • ПипПип
  • 27 Мнения:

Публикувано: 20.09.2008 - 12:29

Здравейте,имам следния проблем:
На контрагент X съм задала собствена цена.Когато отида на продажби към този контрагент всички цени на артикулите ми излизат с неговите собствени цени,с изключение на един.Какъв може да е проблема.Проверила съм- зададена е цена/собствена/ за този контрагент,а при продажба излиза примерно продажна цена 1.Моля за малко помощ.

#2 Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

• Администратор
  • ПипПипПипПип
  • 1239 Мнения:

Публикувано: 20.09.2008 - 12:36

Здравейте,
опитайте да изтриете и да въведете отново цената за този артикул и клиент. Ако това не реши проблема ще търсим друга причина.
Евентуално ще Ви помоля да предоставите информация за това, дали номенклатурният код на проблемния артикул съдържа някакви специални знаци.

Поздрави.

#3 mmtomova

mmtomova

Редовен потребител

• ПипПип
  • 27 Мнения:

Публикувано: 20.09.2008 - 12:40

Пробвала съм и това и отново не се получава.А кода ,за който ме питате съдържа само цифри и никакви други символи

#4 Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

• Администратор
  • ПипПипПипПип
  • 1239 Мнения:

Публикувано: 20.09.2008 - 12:47

Добре, в такъв случай ще проверя за други възможни причини и ще Ви пиша отново.

#5 mmtomova

mmtomova

Редовен потребител

• ПипПип
  • 27 Мнения:

Публикувано: 20.09.2008 - 12:50

Програмата ми казва,че този контрагент няма собствена цена за този артикул,а тя е зададена.Благодаря ви за вниманието

#6 Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

• Администратор
  • ПипПипПипПип
  • 1239 Мнения:

Публикувано: 20.09.2008 - 15:12

Можете ли да ми кажете каква точно е собствената цена на клиента за този артикул, както и каква е активната ностройка за точността за работа с продажни цени (брой знаци след десетичната запетая)? Имам предвид, че ако цената е например 0.001, а настройката е за работа с максимум 2 знака след десетичната запетая, програмата ще закръгли цената до 0 и това ще доведе до прилагане на стандартната продажна цена за този артикул.

#7 mmtomova

mmtomova

Редовен потребител

• ПипПип
  • 27 Мнения:

Публикувано: 21.09.2008 - 17:20

Здравейте,цената за този контрагент е 13.02 ,а настройката на програмата ми е за работа до 2 знака след десетичната запетая.Значи проблема не е там.Интересна работа unsure.gif

#8 Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

• Администратор
  • ПипПипПипПип
  • 1239 Мнения:

Публикувано: 21.09.2008 - 17:49

Явно има някакъв проблем, но тъй като засега не успявам открия причината и той не се проявява в тестовата ми база данни, ще Ви помоля, ако е възможно да ми изпратите архив на базата данни, за да направя по-обстойни тестове с реалните данни. Разбира се, конфиденциалността е гарантирана.

Ако това представлява проблем, бих могъл да продължа да търся причината и по други начини, но така или иначе изглежда, че става въпрос за нещо, което е специфично за данните, с които работите, така че това ще е най-бързият начин да се открие проблема.

Поздрави.

#9 mmtomova

mmtomova

Редовен потребител

• ПипПип
  • 27 Мнения:

Публикувано: 21.09.2008 - 18:07

Ок,ще ви изпратя архив,но това ще стане утре,защото в момента нямам достъп до програмата.Благодаря ви за съдействието.Приятна вечер

#10 Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

• Администратор
  • ПипПипПипПип
  • 1239 Мнения:

Публикувано: 21.09.2008 - 19:10

Приятна вечер и на Вас. До утре.

#11 Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

• Администратор
  • ПипПипПипПип
  • 1239 Мнения:

Публикувано: 22.09.2008 - 14:08

Здравейте отново,
след като прегледах архива, който ми изпратихте, установих следното:

1. За въпросния клиент имате два почти идентични записа - единият като клиент, а другият - като доставчик. Тъй като имената им се различават единствено по това, че при доставчика има интервали преди и след тирето, а при другия няма, погрешка сте присвоили специалната цена на някои от артикулите вместо на клиента - на доставчика с това име.

2. И като следствие от горното, при продажба Вие избирате от списъка на клиентите записа, който е зададен като клиент, но тъй като, както стана ясно, погрешка специалната цена за някои от артикулите е присвоена не на клиентския запис, а на доставчика, изглежда сякаш програмата не може да намери специална цена за този клиент и за тези артикули. Всъщност това е точно така - специалната цена не може да бъде намерена, тъй като макар и имената да са сходни, двата записа са съвсем различни и вътрешно за програмата се представят и разграничават чрез цифров код, който не се вижда на екрана.

3. Проблемните артикули са повече от един. Това са артикулите с кодове: 159, 216, 280, 308, 309, 395 и 396.

В крайна сметка можете да редактирате всеки един от тях, като изтриете присвоената цена за записа на доставчика и я създадете като цена на клиента с това име. Това ще реши проблема.
Също така Ви съветвам, ако е необходимо един контрагент да е едновременно и клиент и доставчик, да не създавате два отделни записа, а просто да поставяте отметка както в полето "доставчик", така и в полето "клиент", за да можете да виждате същия контрагент в списъците на клиентите и на доставчиците. В противен случай се получава ненужно дублиране, което може да Ви подведе, както в този случай.

Поздрави.

#12 mmtomova

mmtomova

Редовен потребител

• ПипПип
  • 27 Мнения:

Публикувано: 22.09.2008 - 17:25

Благодаря ви много за помощта и се извинявам за загубеното ви време.
Ще ви попитам нещо извън темата:През януари ми изтича абонамента,колко ще ми струва да се абонирам за още една година?Благодаря ви още веднъж.Програмата ви е чудесна.Поздравявам ви

#13 Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

• Администратор
  • ПипПипПипПип
  • 1239 Мнения:

Публикувано: 22.09.2008 - 17:30

Здравейте,
цената за подновяване на абонамента е посочена в актуалната ценова листа в сайта.

Поздрави.

Други теми с етикет: модул продажби, продажни цени

1 потребители четат тази тема

0 потребител(и), 1 гост(и), 0 анонимен потребител(и)