Jump to content

Инсталиране на pda или visior?


monik

Препоръчани публикации

Здравейте,

 

интересувам, се дали е предвидено програмата да може да функционира и на пда или вайзор и да се прави евентуално трансфер между него и ПС. Необходимо ми е за разносна търговия.

 

Какви модели или характеристики са необходими за да се работи с програмата на такива устройства.

 

Благодаря много за включването на опцията с отстъпка от цената. Много улесни работата style_emoticons/default/smile.gif . Необходимо ми е само отстъпката да се запаметява и да се изписва автоматично в следващи продажби, щом веднъж е въведена, но се надявам, че и това ще се включи скоро. style_emoticons/default/cool.gif

 

Имам още един въпрос, относно справка за печалбата (по клиент) по период. Как я изчислява програмата - по средно претеглена или по последна доставна цена към продажната цена? Нещо ми се разминават данните с мойте изчисления.

 

И последно, има ли справка, която да отразява (средно претеглена) доставна и продажна стойност на реализираните стоки в две колони или нещо като процент печалба по артикули?

 

Извинявам се за дългият въпрос и благодаря за отговора ви предварително. Знам, че ще е бърз и изчерпателен. style_emoticons/default/smile.gif

Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

засега такава възможност все още няма, но се надявам, че скоро ще мога да издам някаква олекотена версия на модула за продажби, който ще позволява работа с такива устройства и възможност за синхронизация (по Интернет или чрез файл). По този въпрос има коментари и в тази тема.

 

Бях предвидил работата по такава версия да започне още през тази година, но по ред причини това не стана и най-вероятно ще стартира през пролетта, така че в близките месеци със сигурност няма да има такава версия.

 

Относно запаметяването на процента на отстъпката, в следващата версия ще има възможност да се задава индивидуален процент на търговска отстъпка за всеки артикул, по контрагенти, точно както в момента това е възможно и за фиксираните цени на стоките. Също така ще е възможно да се въвежда и предварително дефиниран процент на търговската отстъпка за всеки контрагент, който ще се прилага винаги, когато няма специална отстъпка за този артикул и контрагент.

 

Що се отнася до изчислението на справката за печалбата, тя се извършва по средно претеглена цена. Можете да използвате справката за реализацията като основа за изчисление на необходимия процент, като експортирате данните в CSV файл и приложите формула за изчисление по нужните колони. Разминаването може да се дължи на много неща, като едно от тях е неправилно въведена доставка с последваща продажба по невярна цена, което ефективно довежда до неправлни резултати в справката за печалбата. Друга причина може да бъде осъществена реализация, преди да е била въведена доставката и т.н.

 

Поздрави.

Link to comment

Ех, много се радвам, че имате планове в насока мобилна програма. Пролета наближава и няма да си губя времето да мисля по други решения за два-три мсеца. Чудесно!

 

Видях къде съм направила грешката с доставната цена на артикул като пуснах справката за реализация и сортиране по най-ниска печалба! :P Супер гъвката програмка. Всичко в нея засега е така, както трябва да бъде. Поздравявам Ви!

 

Благодаря Ви и за светкавичната помощ във форума.

Редактирано на от monik
Link to comment
Гост
Дискусията е затворена. Вече не може да се отговаря в нея.
×
×
  • Create New...