Jump to content

Технически въпрос относно архивирането


ivpemo

Препоръчани публикации

Здравейте г-н Тодоров.

Технически въпрос:

1.Директорията ми на базата данни е тази по подразбиране. Не съм я променял, не виждам основание да я променям.Решавам да направя рутинна справка от възможните заложени в програмата, като не я отпечатвам, а я съхранявам като CSV файл.Програмата ме пита къде да го запомни, и аз и отбелязвам – в папка на екрана. Всичко е OK.Веднага след това, приключвайки работа, решавам да архивирам. Не може.Дава грешка - в архива, в правата за ползване и т.н.Проверявам директорията на базата данни – без промяна.Потвърждавам старата директория. Отново архивирането невъзможно. Поглеждам в папката на екрана с въпросната справка. Там са се появили два нови файла от които е видно че програмата е направила неуспешен опит за архивиране в нова директория, тази на справката. Да се промени това положение се оказа невъзможно.Рестартирам програмата. Всичко си е ОК.Оказа се, че единствено ако се зададе директория на въпросния файл същата, като тази на базата данни, архивирането без рестартиране на програмата, ще бъде възможно.Аз ли греша технологично или така е заложено в програмата. Странно, че разглеждайки темите от форума, не срещнах такъв казус. Само при мен ли е така? Защо имам чувството. че по рано не съм имал такъв проблем с програмата.

С уважение: Иван Момаков

Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

след като проучих въпроса се оказа, че действително проблемът съществува и се проявява при описаните от Вас обстоятелства. Ще бъде отстранен в следващата версия.

 

Повече по темата можете да прочетете в бъгтракера на форума на този адрес, където можете да проследите и дискутирате развитието на проблема и неговото решение.

 

Поздрави.

Link to comment

Присъедини се към разговора

Можеш да публикуваш сега, а да се регистрираш после. Ако имаш акаунт, Влез сега за да публикуваш със своя профил.
Забележка: Преди да се покаже, публикацията ще бъде прегледана от модератор.

Гост
Отговорѝ в тази дискусия...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...