Jump to content

Освободени сделки от ДДС във версия 0,9,8,2


Margarita

Препоръчани публикации

Г-н Тодоров,

От няколко месеца използвам програмата и съм много доволна. Имам за сега един въпрос - в продажби - може ли да се изключва ДДС за стоки, освободени от ДДС?

Благодаря за отговора

Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

за съжаление, не е предвидена възможност да изключите калкулирането на ДДС само за определени стоки. Има обаче начин, по който можете да заобиколите частично това ограничение на програмата. Той се изразява в това, да укажете временно в програмата, че фирмата Ви не е регистрирана по ДДС, след което да извършите операцията по продажба на въпросните стоки, а накрая да включите отново опцията за регистрация по ДДС. Въпросната опция се намира в менюто "Номенклатури" -> "Данни на фирмата". Разбира се, това означава, че начисляването на ДДС ще бъде изключено за всички стоки, използвани в тази операция по продажба, а не само за определени от Вас артикули. Не знам, дали това ще е проблем за Вас.

 

Моля, обърнете внимание и на факта, че програмата не е тествана обстойно за евентуални нежелателни ефекти след подобна манипулация и не гарантирам безпроблемна работа в последствие, но все пак предполагам, съдейки от кратките тестове, които проведох преди да напиша това мнение, че няма да има някакви негативни или необратими ефекти. Така или иначе, желателно е да си създадете архивно копие на базата данни, преди да правите каквото и да е, нещо което между другото влиза в списъка на добрите практики при работа с подобни продукти.

 

Поздрави,

Иван Тодоров

Link to comment

Присъедини се към разговора

Можеш да публикуваш сега, а да се регистрираш после. Ако имаш акаунт, Влез сега за да публикуваш със своя профил.
Забележка: Преди да се покаже, публикацията ще бъде прегледана от модератор.

Гост
Отговорѝ в тази дискусия...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...