Jump to content

Латински наименования на групи и подгрупи


poisonivi

Препоръчани публикации

Здравейте,

Изтеглих StoreHouse LITE и в момента я разучавам .Ако ми е удобна ще си купя и платената версия.Позволява ли изписването на английски в наименованията и буквено-цифрените кодове?Това е много важно за мен,става въпрос за авточасти.

Редактирано на от poisonivi
Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

благодаря Ви за проявения интерес към продукта StoreHouse!

 

Да, можете да изписвате наименованията, номенклатурните кодове и групите както на кирилица, така и на латиница (в т.ч. и смесено). Имайте предвид, все пак, че както са записани те, така ще се отпечатват и в документите и справките, в които са включени.

 

Поздрави.

Link to comment

Здравейте отново!

Не случайно попитах ,понеже когато започнах да създавам група ,но смених езика многократно, всеки път продължаваше да изписва на БГ.

Наясно съм с настройките,не е проблемът във фонетика или нещо от този сорт.Или поне ,което ми е ясно!

Явно проблемът е все пак при мен,както разбирам.Как да се справя?

Освен това, компютърът ни е с чисто ново преинсталиране на XP, работи перфектно след това и с други ,къде по-тежки и сложни програми .

А наистина искам да ми влезе в употреба ,мисля че ще ни е в голяма полза,но имаме в склад и употребявани части и нови такива-по-сложно е,но става въпрос за доста гъвкава номенклатура-марки,модели,посоки,кубици,ОЕМ кодове и куп други подгрупи,включително и на латински -много често!

Благодаря за предходния бърз отговор!

Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

за съжаление не съм сигурен, че ще мога да Ви помогна. Мога да потвърдя, че програмата не прилага каквито и да е ограничения относно вида на използваната клавиатурна подредба и използва стандартни текстови полета за въвеждане на текст, каквите ще видите в повечето програми. По тази причина наблюдавания от Вас проблем трябва да се търси на друго място. За всеки случай, преди да Ви напиша този отговор проведох обстойни тестове с машина с инсталиран Windows XP, използваща стандартната кирилица от Microsoft, и не установих наличие на подобен проблем при тестовия компютър, нито пък е съобщено за такива проблеми от други потребители на продукта.

 

Добре е все пак да отбележа, че е желателно операционната система да има инсталирани последните актуализации от Майкрософт. Проблем, за какъвто споменавате, ако не се лъжа, съм виждал в миналото при други продукти, но съм склонен да смятам, че това е по-скоро бъг в операционната система и едва ли касае конкретните програми. Проблемът се изразяваше в това, че в определени случаи не е възможно да се превключи от една клавиатурна подредба - към друга, ако за превключване на подредбата се използва мишката, вместо клавишната комбинация от клавиатурата. В други случаи пък съм наблюдавал сходна ситуация, при която при превключване на клавиатурната подредба, индикаторът за избрания език не се променя, но въпреки това подредбата се променя и може да се пише с нея. Ето защо, ако евентуално сте свикнали да превключвате клавиатурната подредба с мишката, опитайте този път да превключите чрез клавиатурата (Alt+Shift, Ctrl+Shift или друга стандартна клавишна комбинация, която е избрана за тази цел във Вашата система), така че да изключим тази възможност.

 

Не на последно място, имайте предвид, че в Windows, когато превключвате клавиатурната подредба, промяната се отнася само и единствено за приложението, което е активно в момента, т.е. промяната няма да важи за останалите стартирани програми, ето защо, ако веднага след това превключите към друга стартирана програма, операционната система ще промени автоматично използваната клавиатурна подредба. За да сте сигурни, че в конкретния случай не става дума за точно такъв проблем, чукнете с мишката в полето, в което желаете да въведете текста (то ще стане жълто, освен ако сте изключили опцията за оцветяване на активното поле). После, като използвате (за предпочитане) клавиатурата, опитайте да промените клавиатурната подредба и да напишете нещо. Ако с клавиатурата не се получи, опитайте и с мишката. Ако и това не даде желания резултат, опитайте да промените клавишната комбинация от контролния панел на операционната система (не сте написали как точно сменяте езика при писане, но има определени клавишни комбинации, които не се желателни).

 

И накрая, обърнете внимание, че в Windows XP не можете да променяте клавиатурната подредба, ако активният прозорец на екрана е диалогов прозорец със съобщение или въпрос, на които потребителят трябва да отговори с натискането на бутон за потвърждение или отказ (Yes, No, Cancel и т.н.). Това едва ли има отношение към конкретния проблем, но го отбелязвам за всеки случай.

 

Надявам се, че информацията по-горе ще Ви е от полза и ще завърша с това, с което и започнах - желателно е да инсталирате последните актуализации от Windows Update.

 

Желая Ви успех, и при някакво евентуално развитие на въпроса, моля, споделете за това в тази тема.

 

Поздрави.

Link to comment

Присъедини се към разговора

Можеш да публикуваш сега, а да се регистрираш после. Ако имаш акаунт, Влез сега за да публикуваш със своя профил.
Забележка: Преди да се покаже, публикацията ще бъде прегледана от модератор.

Гост
Отговорѝ в тази дискусия...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...