Jump to content

Как се въвеждат началните количества в модул "Ревизии"


marina

Препоръчани публикации

Здравейте,

имам въпрос относно наличностите.Когато въвеждам наличноста ми се отбелязва като намерено количество и като разлика и така пак не мога да въведа каличество .Не знам дали успях да обясня добре надявам се да ме разберете и да ми помогнете.

Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

при създаване на нова ревизия програмата автоматично попълва наличността на артикулите в колоната "количество". Тази стойност отразява информацията, с която програмата разполага за количеството на стоката в момента (от въведените до момента приходни и разходни операции, ако има такива).

 

Съседната колона - "намерено к-во" - отразява стойността, която потребителят е въвел ръчно (т.е. стойността, която е действително намерена в склада при броенето). Ако потребителят не е въвеждал нищо в тази колона, нейната стойност ще съвпада със стойността в предишната колона, т.е. няма промяна.

 

Когато потребителят е въвел стойност за "намерено количество", която е различна от стойността в колоната "количество", тогава програмата изчислява разликата между двете стойности и я пренася в колоната "разлика к-во". Ако двете стойности съвпадат, разликата е 0. В противен случай разликата може да бъде положително или отрицателно число, в зависимост  от това, дали е намерена липса, или пък излишък.

 

В резюме, Вие следва да променяте единствено стойността в колоната "намерено к-во". Останалите колони се попълват автоматично от програмата. От обяснението по-горе вероятно става ясно, че е напълно нормално да получавате същата стойност и в полето "разлика к-во", защото има разлика между количеството, за което програмата има информация (от документите) и количеството, което Вие въвеждате. Надявам се, че тази информация Ви е била от полза.

 

Поздрави.

Link to comment
  • Администратор

Тъй като ревизията по същество е корективна операция, всички промени по наличностите, направени чрез нея, се отразяват автоматично и като разлика спрямо изчислената от продукта наличност. В този смисъл, ако не желаете да зададете началното салдо чрез модул "Ревизии" (което иначе е препоръчителният начин), можете да отразите началните наличности като доставка в склада. Все пак, не препоръчвам този начин - желателно е да ползвате ревизия.

 

Поздрави.

Link to comment

Присъедини се към разговора

Можеш да публикуваш сега, а да се регистрираш после. Ако имаш акаунт, Влез сега за да публикуваш със своя профил.
Забележка: Преди да се покаже, публикацията ще бъде прегледана от модератор.

Гост
Отговорѝ в тази дискусия...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...