Jump to content

Кредитно известие от доставчик

d.petrova

Препоръчани публикации

Здравейте,

Когато получа от клиент доставчик кредитно известие, мога ли да заведа съответната стока с минусово количество, за да коригирам наличността в склада. Ако не е възможно, какъв е начинът да се коригира складовата наличност, с ревизия ли?

С уважение: Дарина Петрова

• Администратор

Здравейте,

за да отразите стока като върната към Ваш доставчик, направете следното:

1. Влезте в модул "Доставки"

2. Натиснете бутона "F7 нова операция"

3. От менюто, което ще се появи, изберете операцията "Връщане на стоки към доставчик"

След това процедирайте по начин, идентичен с този, който прилагате при въвеждане на обикновена доставка. Разликата е, че количествата ще се записват с отрицателен знак (програмата ще Ви предупреди, ако се опитате да въведете положителна стойност за количество).

Поздрави.

Присъедини се към разговора

Можеш да публикуваш сега, а да се регистрираш после. Ако имаш акаунт, Влез сега за да публикуваш със своя профил.
Забележка: Преди да се покаже, публикацията ще бъде прегледана от модератор.

Гост
Отговорѝ в тази дискусия...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Подобно съдържание

• От Е. Атанасов
      Здравейте,
      Работя с версия 2.6.13-2. Не мога да открия опция за заприхождаване на стока от създадена заявка към доставчик. Желанието ми е да мога след като генерирам документ от сорта на поръчка след доставката на тази стока от поръчката да мога да я заприходя в склада.
      Благодаря за отделеното време.

• От mIVANOVA
      Здравейте! имам въпрос! След като фирмата ни не е регистрирана по ддс, цените на стоките - продажни , доставни и т.н. как се въвеждат ?
    • От paragraf-1
      Здравейте, имам 2 въпроса:
      1. Иска ми се да превърна заявка към доставчик в реална доставка. Видях, че има отметка "заявката е изпълнена". След като я отметна, би било добре заявените и доставените артикули да се заприходят и да се появят в наличностите, но това не става (поне при нас). Би било добре и да може да се коригират количества и цени, в случай на разминаване на заявката и доставката.
      2. Освен заявки към доставчици, би било добре да има и заявки от клиенти, които да превръщаме в продажби.
      Благодаря предварително за отделеното време!
    • От marieta
      Здравейте г-н Тодоров,

Налага ми се да направя доставка на стоки без цена. Програмата обаче не ми позволява да доставям с нулева стойност.
      Бихте ли ми помогнали?

Поздрави!!!
    • От klas_olio
      Здравейте , г-н Тодоров
      Както знаете закупихме платената версия на StoreHouse PRO.Бих искала да Ви задам няколко въпроса:
      1.Складова разписка - хартиен носител
      *един.дост.цена е до пети знак след запетаята,как да задам стойността да е до втория знак / както излиза сумата на долния ред/ ?
      *как да запазя редовете на доставките на една съща стока ?Например: Днес получавам от клиент ХХХ с 4 автомобила различни количества слънчоглед , но на хартиения носител ми излиза само един ред , на който са сумирани 4-те доставки . /говорихме да бъде вмъкнат и номера на автомобила style_emoticons/default/smile.gif /
      *От справката за доставки , как да си избирам колоните , които искам са ми на хартиения носител ?

Предварително благодаря за съдействието и се надявам на плодотворна съвмесна работа.
      Поздрави,Красимира /Клас олио
  • Create New...