Прехвърляне към съдържание

Снимка

Дублиране на клиенти

• Влезте, за да отговорите
1 отговор на тази тема

#1 elito

elito

Потребител

• Лицензирани потребители
  • Пип
  • 8 Мнения:

Публикувано: 06.11.2019 - 12:47

Здравейте, 

Два проблема изникват при мен: 

1. Забелязах, че в списъка с контрагенти имам много дублирани фирми клиенти с абсолютно еднакви имена и булстат. Не е ли  възможно програмата да прави проверка по булстат и да предупреждава, както при създаване на артикул с еднакви кодове.

2. При правене на заявка няма възможност да се избират артикулите с баркод четеца. А това спестява време.

#2 Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

Елизия Софтуер

• Администратор
  • ПипПипПипПип
  • 1239 Мнения:

Публикувано: 06.11.2019 - 12:56

Здравейте,

при създаване на нов контрагент програмата винаги извършва проверка по наименование и булстат, и ако бъде открито съвпадение със съществуващ контрагент, извежда предупреждение. Щом при Вас се е получило дублиране, тогава или тези данни са били записани по по-различен начин и програмата не ги е приела за съвпадение, или пък предупреждението е било игнорирано от потребителя. Бих препоръчал преди създаване на нов клиент, да извършите търсене по булстат, за да проверите, дали той вече не е създаден в БД и да си спестите повторното писане на данните му.

Относно поддръжката на баркодове в модула за заявки, ще имам грижата да добавя такава възможност в този модул в някоя от следващите версии.

Поздрави.

1 потребители четат тази тема

0 потребител(и), 1 гост(и), 0 анонимен потребител(и)